+370 656 31056 info@orokryptis.lt

Viskas apie vėdinimo sistemas

Mokslininkai yra nustatę, jog blogai vėdinamų patalpų oras yra kenksmingesnis už atmosferos orą. Taip yra todėl, kad patalpoje yra daug taršos šaltinių, tai – higienos aerozoliai, buities chemikalai, naminiai gyvūnai. Be to, patalpose orą teigiamais jonais teršia televizoriai bei kompiuterių monitoriai. Todėl blogai vėdinant patalpas sutrinka teigiamų ir neigiamų jonų santykis.

Statiniuose vėdinimą būtina įrengti dėl šių priežasčių:

  • šalinti panaudotą orą su padidėjusia anglies dvideginio koncentracija;
  • tiekti šviežią orą prisotintą deguonies;
  • šalinti atsirandančius nepageidautinus kvapus;
  • šalinti perteklinę dregmę;
  • šalinti dulkes ir jose esančius ligų sukėlėjus.

UAB “Oro kryptis ” suprojektuos, sukomplektuos ir sumontuos vėdinimo sistemas nuo paprasčiausių tiekiamo ar šalinamo oro sistemų iki modernių rekuperacinių ar regeneracinių vėdinimo sistemų, užtikrinančiu iki 90% šalinamo oro šilumos gražą tiekiamam orui.

 

Rekomenduojamas rekuperacinis įrenginys S 3..7R (gamintojas FLEXIT, Norvegija) su rotaciniu šilumokaičiu. Ekslpoatuojant šio tipo rekuperacinius įrenginius vartotojas sutaupo iki 98% energijos vėdinimui, t.y. šviežio oro pašildymui. Tai yra beveik 2 kartus ekonomiškiau nei eksploatuojant rekuperacinius įrenginius su plokšteliniu šilumokaičiu. Pvz. eksploatuojant įrenginius su plokšteliniu šilumokaičiu investcijų atsipirkimas yra apie ~4…5 metus, o eksploatuojant įrenginius su rotaciniu šilumokaičiu investcijų atsipirkimas yra apie ~2…3 metus.
Dar vienas pranašumas ekploatuojant įrenginius su rotaciniu šilumokaičiu – nepertraukiamas sistemos darbas ištisus metus.

Trumpai apie įrangos gamintoją – FLEXIT AS. Ši firma savo veiklą pradėjo dar 1974 metais. 20 metų gaminanti, bei tobulinanti oro tiekimo bei rekuperacinius įrenginius, firma FLEXIT AS jau senai yra tapusi viena iš Europos lyderių savo srityje. Nuolatos tobulindama gamybos technologiją bei savo produktos, firma FLEXIT AS visada eina vienu žingsiu priekyje savo konkurentų.